Czerwony trójkąt z wykrzyknikiem Toyota Prius

Czerwony trójkąt z wykrzyknikiem w toyocie prius dręczy użytkowników popularnych samochodów hybrydowych. Taki błąd jest spowodowany problemem w układzie wysokiego napięcia. W Toyocie Prius jest to około 215 Voltów – takie napięcie posiada sprawny zestaw ogniw połączonych szeregowo. Red triangle (ang.) w niektórych przypadkach może całkowicie unieruchomić samochód co niestety kończy się transportem do JD Serwis na lawecie.


Przyczyny występowania tzw. „czerwonego trójkąta” może być uszkodzenie jednej bądź kilku sekcji baterii, problemy z układem chłodzenia czy problem z silnikiem elektrycznym. Do dokładnej analizy uszkodzenia posiadamy urządzenia testujące, które sprawdzają komputer pokładowy, układ baterii wysokiego napięcia a także wydajność ogniw w układzie.
Od czasu diagnozy do wyeliminowania usterki zazwyczaj trwa to około jednego do dwóch dni roboczych. Po takiej naprawie wszystkie moduły są ponownie testowane ale już w warunkach drogowych. Po takich czynnościach samochód jest przekazywany do szczęśliwego właściciela.
W razie kłopotów występujących w przypadku czerwony trójkąt na desce rozdzielczej JD Serwis służy pomocą.