Deskorolka elektryczna one wheel napędzana centralnie umieszczonym jednym kołem


Deskorolka elektryczna one wheel napędzana centralnie umieszczonym jednym kołem !

Naprawa hulajnogi elektrycznej, czy naprawa deskorolki elektrycznej hoverbaord to dla nas chleb powszedni. Po naprawie wielu setek sztuk takie pojazdy nie budzą już większych emocji. Aż tu nagle otrzymaliśmy całkiem ciekawy i rzadki pojazd.
Tym razem zawitał do nas klient z deskorolką samo-balansującą z jednym szerokim kołem umieszczonym wzdłużnie w centralnej części pojazdu. Co prawda tego typu zabawki elektryczne są dostępna na naszym rynku jednak ze słabszym silnikiem o mocy 350W i napięciu 36v. Takie silniki można spotkać w klasycznych hoverbordach. W tym przypadku konstrukcja jest znacznie mocniejsza a do napędu użyto silnik trójfazowy o napięciu 48v. Silnik ten jest zintegrowany z bardzo szeroką oponą która może również występować w gokartach. Kolejną różnicą pomiędzy “małymi deskami” jest większa pojemność baterii oraz nowoczesne dotykowe czujniki obecności użytkownika.


Sprzęt trafił do nas ze względu na problem z balansowaniem, utrzymywaniem poziomu podczas jazdy. Mimo odmiennego napięcia zasilania oraz dedykowanego oprogramowania procesora sterującego i dzięki naszej determinacji udało się zdiagnozować problem i naprawić sprzęt. Uszkodzony okazał się żyroskop który błędnie podawał dane o położeniu deskorolki. Cała naprawa zakończona pomyślnie w przeciągu tygodnia. Sprzęt naprawdę ciekawy i wymagający sporych umiejętności do sprawnego poruszania się nawet w warunkach domowych 🙂