Naprawa elektrycznego skutera w JD Serwis

Naprawa elektrycznego skutera w JD Serwis

     Kolejny skuter elektryczny do naprawy, więc warto napisać kilka słów o tym egzemplarzu.
Trafił do nas skuter elektryczny typu „chopper” sprzedawany na rynku pod wieloma nazwami w zależności od importera. Ceny nowego sprzętu zaczynają się od 3500 zł do 6000 zł w zależności od wyposażenia oraz pojemności akumulatora.
     

     Sprzęt napędza silnik bez szczotkowy, trój fazowy o mocy 1000W zintegrowany z tylną felgą. Bateria to zgrzany pakiet ogniw LI-ION 18650 o napięciu 60 V i pojemności 12 Ah – dane producenta, w większości egzemplarzy producenci instalują ogniwa chińskich producentów i ich parametry są dużo zawyżone.
     

     Konstrukcja elektroniczna jest prosta oparta na uniwersalnym sterowniku o podwyższonej mocy, jakość materiałów oraz montażu poniżej poziomu średniego. Wadą chińskich pojazdów elektrycznych jest jedynie pozorna odporność na wilgoć, przez co dochodzi do awarii kontrolerów czy zalania baterii.

     Egzemplarz który do nas trafił jest po samodzielnej próbie naprawy, wymianie modułu sterownika, potencjometru manetki, upalonymi złączami.

 

SAMODZIELNE PRÓBY NAPRAW FINALNIE JEDYNIE ZWIĘKSZAJĄ KOSZT NAPRAWY !

 

     Tak też było w tym przypadku, zwarty sterownik, zwarte czujniki położenia, wiązka pocięta, potencjometr o niepoprawnej wartości. końcówki upalone.

     

     W celu uruchomienia sprzętu konieczna była odbudowa całej instalacji oraz wymiany modułu na poprawny, naprawa czasochłonna ale sprzęt uruchomiony i ponownie cieszy właściciela.