Nowy rok i nowe pojazdy elektryczne do naprawy – Xiaomi Mijia Scooter

Nowy rok nowy nowe pojazdy elektryczne do naprawy

Tym razem niepozorna hulajnoga firmy Xiaomi Mijia Scooter. W przypadku urządzeń mobilnych firma Xiaomi jest znana z bardzo dobrej relacji cena / jakość, sprawdźmy, jak jest z hulajnogą elektryczną.

Rozkręcamy ! Korpus urządzenia to aluminiowa rama z wbudowaną elektroniką oraz baterią w podeście. Całość napędza silnik trójfazowy zamontowany w przednim kole. Za hamowania odpowiada pokaźnych rozmiarów hamulec tarczowy na tylnej osi. Po odkręceniu dolej osłony korpusu ukazuje nam się wnętrze. Serce tego sprytnego pojazdu to płyta główna w bardzo ładnej przeźroczystej obudowie. Mikroprocesor oraz sześć tranzystorów kanału N steruje trójfazowy silnik o mocy 250 W. Sam procesor odpowiada również za wiele innych funkcji takich jak zliczanie przebiegu czy komunikacja z telefonem za pomocą bluetooth. Poza modułem płyty głównej korpus posiada również estetycznie zabudowaną baterię złożoną z 30 ogniw typu 18650. Napięcie baterii to 36 V oraz pojemność 7800 mAh co w przeliczeniu daje moc 280 Wh. Bateria posiada również wbudowany układ balansowania ogniw, a także dwa zabezpieczenia termiczne zapobiegające eksplozji w wyniku przegrzania podczas pracy lub ładowania.

Pod względem technicznym i zastosowanymi rozwiązaniami oraz estetyką wykonania, całość można określić na ocenę bardzo dobrą, wszystko jest przemyślane a użyte części dobrej jakości.

Awaria tej hulajnogi elektrycznej Xiaomi to usterka układu ładowania baterii wynikająca z użycia nieoryginalnego zasilacza, z tego względu, iż sprzęt został sprowadzony z UK.
Nasi technicy bez przeszkód uporali się z usterką a klient ponownie się cieszy swoim urządzeniem.