Segway problemy z przekładnią – reduktorem

baner_poj

Segway problemy z przekładnią tzw. reduktorem

Pojazdy Segway serii PT pod względem elektronicznym dopracowane są do perfekcji. Zdarzają się jednak usterki mechaniczne i tutaj zawodzą sprzęgła w postaci elastomerów oraz reduktory zwane przekładnią (skrzynie biegów), mechaniczne odpowiadające za przeniesienie napędu.

Z doświadczenia wiemy, że amerykański producent montował 3 rodzaje przekładni.

 

 

– Pierwsza wersja przekładni charakteryzowała się mocowaniem koła jezdnego za pomocą wałka wieloklinowego. Ten zestaw jest zdecydowanie najlepszy jakościowo nie sprawia problemów. Pod względem wagowym jest cięższy od pozostałych co świadczy o jakości.

 

 

 

 

 

 

– Druga edycja przekładni Segway wizualnie odróżnia mocowanie koła które jest realizowane za pomocą trzech nakrętek 8 , W tej wersji zauważyliśmy zużycie uszczelniaczy olejowych oraz jednorazowe uszkodzenie płyty mocującej obręcz felgi wynikającej z wypadku Segway’a.

 

 

 

 

 

 

– Ostatnia edycja przekładni Segway wypada najgorzej pod względem jakościowym . Różnica od poprzedniej generacji to otwór w płycie do której jest przykręcana felga . Ulepszeniem wersji trzeciej jest powiększenie grubości płyty mocującej koło, jednak problem z uszczelniaczami nadal występuje. Podczas naprawy PT z ostatnim modelem przekładni zauważaliśmy nadmierne zużycie łożysk jednak pojazd miał przebieg na poziomie 12 tys mil.

 

 

 

W każdej wersji przekładni Segway zaleca się wymianę oleju, która znacznie zwiększa żywotność produktu.

JD Serwis wykonuje naprawy i przeglądy przekładni we wszystkich modelach segway. Jeżeli chcesz aby twój pojazd był bezawaryjny zadzwoń (tel. 22 216 59 62) i umów się na przegląd.