Serwis Ninebot Segway Warszawa

baner_poj

 

Co łączy firmy Segway oraz Ninebot ?

 

Firma Segway to pionier rynku w zakresie pojazdów samobalansujących. Firma została założona w 1999r a pierwszy pojazd pojawił się w sprzedaży w 2001 roku.

Ninebot to firma wywodząca się z Pekinu pierwotnie funkcjonująca jako start-up z branży robotyki oraz transportowej. W ramach rozwoju firma została zasilona kapitałem 80 milionów dolarów przez Xiaomi oraz firmę Sequoia Capital (fundusze inwestycyjne, wspierała takiej firmy jak Apple czy Google) oraz fundację Shunwei.

Dnia 1 kwietnia 2015 roku konkurencja z chin (Ninebot) zakupił udziały Amerykańskiej spółki Segway, kontrolując największego producenta pojazdów elektrycznych na świecie.

Obecnie pojazdy dwóch firm są sprzedawane równolegle, celując w innych klientów. Jednak wprawne oko dostrzeże podobieństwa konstrukcyjne w pojazdach dwóch producentów. Z punktu serwisowego naprawa Ninebot nie odbiega od naprawy pojazdów Segway. Okiem użytkownika, istotne różnice wizualne zdradzają odbiorów, ale technologiczne zaawansowanie obu konstrukcji jest na zbliżonym poziomie. Jako serwis polecamy produkty powyższym marek.