Stuki podczas ruszania w Segway i2

baner_poj

Stuki podczas ruszania w Segway i2

Tym razem naszym klientem jest instytucja Państwowa, która na wyposażeniu posiada pojazdy marki Segway. Pojazd w stanie idealnym wizualnie i technicznie, przebieg lekko ponad 2500 km.

Usterka tego Segway to stuki podczas ruszania, jednak niepokojące dźwięki dochodziły również podczas samo balansowania z użytkownikiem na pokładzie.

Pierwsza myśl jaka przychodziła to awaria motoreduktora, które nie należą do zbyt trwałych w pojazdach Segway drugiej generacji. Segway PT w zależności od daty produkcji może być wyposażony w różne modele przekładni, części pomiędzy poszczególnymi wersjami nie są wymienne co dodatkowo komplikuje naprawę Segway i2.

Egzemplarz który znajdował się aktualnie w serwisie, już podczas rozkręcania zobaczyliśmy uszkodzone sprzęgło elastycznie tzw. elastomer. Jest to element który przekazuje moment obrotowy z silnika na przekładnie, eliminując szarpnięcia i drgania poprzez przeniesie ruchu przez elastyczną warstwę sprężynującą.

Wymieniony element który pełni funkcję sprzęgła czyli elastomer rozwiązał problem tego Segway. Przy okazji wymieniliśmy olej w przekładniach stosując nowy o odpowiedniej lepkości . Naprawa aby była w pełni skuteczna oraz profesjonalna musi zostać wykonana symetrycznie z obu stron pojazdu. Uzupełnieniem kompleksowej naprawy Segway PT była wymiana baterii w pilocie.